Експерти ООН викрили зв'язок між КНДР і хімічною зброєю в Сирії

Експерти ООН викрили зв'язок між КНДР і хімічною зброєю в Сирії

1223
Укрінформ
Спеціальна група експертів ООН оприлюднила доповідь, яка вказує на причетність уряду Північної Кореї до незаконного застосування сирійським режимом Башара Асада хімічної зброї проти власного населення.

Про це повідомила в вівторок впливова американська газета The New York Times.

"Експерти ООН стверджують, що Північна Корея здійснює поставки сирійському уряду, які можуть використовуватися в виробництві хімічної зброї", - зазначається в публікації.

Як було встановлено, поставки з КНДР включали спеціальні кислотостійкі плитки, клапани й термометри. Крім того, в Сирії були помічені фахівці з ракетобудування з Північної Кореї, які працювали на виробництві з виготовлення хімічної зброї та засобів доставки.

Читайте також: Штати обіцяють "максимальний тиск" на Пхеньян

У доповіді підкреслюється потенційна небезпека від будь-якої форми торгівлі між Сирією й Північною Кореєю, що дозволяє Сирії зберігати наявність хімічної зброї, а також забезпечувати КНДР готівкою для розвитку там ракетно-ядерної програми.

Речник генсека ООН Стефан Дуджаррік на прохання журналістів прокоментувати оприлюднену доповідь, зокрема, зауважив: "Я думаю, основний меседж полягає в тому, що всі держави-члени зобов'язані виконувати відповідні санкції".

Читайте також: Організація із заборони хімзброї розслідуватиме атаки у Східній Гуті - ЗМІ

Над доповіддю ООН працювали вісім експертів, які є представниками різних країн та мають спеціальний досвід у таких сферах, як зброя масового ураження, морський транспорт та митний контроль. З 2010 року ця група має мандат Ради Безпеки ООН розслідувати випадки порушення санкцій режимом КНДР та представляти свої висновки в річних звітах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-