Сорос пожертвував понад $500 тисяч на кампанію проти Brexit - ЗМІ

Сорос пожертвував понад $500 тисяч на кампанію проти Brexit - ЗМІ

Укрінформ
Американський фінансист Джордж Сорос є одним із провідних донорів кампанії за проведення нового референдуму у Великій Британії про членство у Європейському Союзі.

Йдеться про надання одним з фондів Сороса понад 400 тисяч фунтів (554 000 доларів) організації Best for Britain, повідомляє Радіо Свобода

"Організація стверджує, що теперішній курс уряду на вихід з ЄС разом з припиненням участі Британії у спільному європейському ринку та митному союзі не відповідає тому, чого насправді хочуть британці", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, мільярдер Сорос раніше висловлював думку, що Британія, вийшовши з Євросоюзу, у майбутньому може вирішити знову подати заявку на членство.

Читайте також: Жорсткий Brexit "проб'є" 80-мільярдну дірку в бюджеті Британії– The Guardian

Про його фінансову підтримку опонентів Brexit першим повідомив британський часопис Daily Telegraph, в якому автори закидають підприємцю намагання "підірвати" курс уряду Терези Мей.

Голова Best for Britain, лорд Марк Меллок-Браун назвав Сороса серед спонсорів, але наголосив, що інші жертводавці надали більше коштів.

Best for Britain зараз має лише 10 офіційних працівників, але незабаром планує розпочати рекламну кампанію за проведення нового референдуму, на якому британці мали б можливість схвалити або відкинути умови Brexit.

Улітку 2016 року 51,9% учасників британського референдуму висловилися за вихід з ЄС, а 48,1% голосували, щоб залишатися. Британські прихильники Євросоюзу наполягають, що виборці були введені в оману і насправді не знали, за які майбутні взаємини з Європою вони голосували.

"Ми вважаємо, що говоримо від імені демократичної більшості в країні, що постала перед наслідками переговорів про Brexit, де процес перехопила жменька прихильників жорсткого курсу", – цитує лорда Меллока-Брауна агенція Reuters.

Одним з гучних опонентів Brexit став колишній прем’єр-міністр Тоні Блер. Він стверджує, що поважає результати референдуму 2016 року, але наполягає, що виборці тоді не знали, на яких умовах відбуватиметься Brexit.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-