Ізраїль сподівається, що Польща внесе поправки до “історичного” закону

Ізраїль сподівається, що Польща внесе поправки до “історичного” закону

Укрінформ
Ізраїль сподівається узгодити з Польщею зміни до так званого історичного закону про Інститут національної пам’яті, що передбачає, зокрема, покарання за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Другої Речі Посполитої в роки Другої світової війни.

Про це МЗС Ізраїлю написало у Тwitter.

“Ми сподіваємося, що зможемо узгодити зміни і поправки у новелізації закону про ІНП під час того, як його розглядатиме Конституційний суд”, - йдеться в заяві ізраїльського зовнішньополітичного відомства.

Як підкреслюється, Ізраїль та Польща несуть спільну відповідальність за історичні дослідження і збереження пам'яті про Голокост.

Ізраїльське зовнішньополітичне відомство зазначає, що продовжує перебувати у контакті з польською владою і висловлювати свої очікування у контексті змін до закону про ІНП. Наголошується, що Ізраїль узяв до уваги рішення президента Польщі Анджея Дуди про направлення закону до Конституційного суду щодо його прояснення та можливого внесення поправок.

Як інформувало агентство, у вівторок президент РП Дуда підписав закон про ІНП, одночасно направивши його для розгляду до Конституційного суду РП. Дуда повідомив, що направляє закон для того, щоб Конституційний суд оцінив, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань й оцінив положення карного характеру, що випливають із цього закону.

Читайте також: Дуда підписав закон про заборону "бандеризму"

Польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про Інститут національної пам'яті, яким запроваджується кримінальне переслідування всіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності чи спільної відповідальності за злочини нацистів у роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення "злочинів українських націоналістів" у роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США. В Ізраїлі вважають, що це є спробою Варшави заборонити критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни.

Верховна Рада у вівторок ухвалила заяву про засудження змін до закону про Інститут національної пам’яті, наголошуючи в ній, що це суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-