Ізраїль вважає, що Дуда має ветувати

Ізраїль вважає, що Дуда має ветувати "історичний" закон

Укрінформ
Ізраїль вважає, що президент Польщі Анджей Дуда має ветувати закон про Інститут національної пам’яті. 

Про це заявила посол Ізраїлю в Польщі Анна Азарі в інтерв’ю радіо Zet.

"Якщо закон буде підписаний сьогодні, завтра чи післязавтра, то не буде часу на зустріч (польсько-ізраїльської групи з розгляду закону про Інститут національної пам'яті - ред.)", - заявила Азарі, підкресливши, що в такій ситуації у зустрічі вже "не буде сенсу".

Вона підкреслила, що Єрусалим був "шокований" тим, як швидко польський парламент проголосував за цей закон.

Азарі зауважила, що після голосування у Сеймі була домовленість прем'єр-міністрів Польщі та Ізраїлю про зустріч польсько-ізраїльської робочої групи. Однак Сенат дуже швидко, ще до зустрічі цієї групи, ухвалив закон без жодної поправки.

Читайте також: Рада завтра може ухвалити заяву щодо польского закону про "бандеризм"

Як повідомляв Укрінформ, після голосування в Сеймі 26 cічня щодо закону про ІНП прем'єри Польщі та Ізраїлю Матеуш Моравецький та Беньямін Нетаньягу у телефонній розмові домовилися створити спільну польсько-ізраїльську робочу групу, яка мала б розглянути усі суперечливі питання навколо цього закону. Зустріч цієї групи станом на 5 лютого ще не відбулася.

Президент Польщі Анджей Дуда раніше скептично висловлювався з приводу можливості ветування цього закону, називаючи його нормальним. На його переконання, потрібно переконувати міжнародних партнерів у його “слушності”.

Польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про ІНП, яким запроваджується кримінальне переслідування усіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності чи спільної відповідальності за злочини нацистів в роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення "злочинів українських націоналістів" в роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-