Адміністрація президента США сьогодні має представити «кремлівську доповідь»

Адміністрація президента США сьогодні має представити «кремлівську доповідь»

2419
Укрінформ
Адміністрація президента США сьогодні має представити Конгресу так звану «кремлівську доповідь» - список посадовців, політиків і бізнесменів, пов'язаних з російською владою і особисто президентом Путіним.

У Вашингтоні очікують, що доповідь адміністрації США американському Конгресу зі списком найближчого оточення російського президента Володимира Путіна, буде "потужною й достовірною", розповів в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу колишній координатор політики санкцій Держдепартаменту США, нині провідний експерт "Атлантичної ради" Деніел Фрід.

"Я думаю, що цей список мусить бути достовірним і потужним. Він не повинен стати простим переліком багатих росіян або високопосадовців. Насамперед треба окреслити путінську машину, "апарат", його неформальну систему влади", - зауважив експерт.

Він додав, що оприлюднення доповіді повинно викликати ефект "Вау!" Мета цього документа в тому, щоб "продемонструвати російській верхівці загалом, що в інтересах кожного з них відсторонитися подалі від Путіна, а їх спільний інтерес у тому, щоб Росія не розпалювала війни зі своїми сусідами, такими як Грузія та Україна, і припинила атакувати демократичні виборчі системи на Заході". Така система стимулів спрацює, якщо список буде серйозним, однак якщо він буде легковажним або недбалим, це не дасть результату, наголосив Фрід. 

Водночас він підкреслив, що громадськість може не дізнатися всіх подробиць доповіді, оскільки "закон передбачає, що цей перелік може бути частково або повністю засекречений".

Крім того, експерт не виключає, що обіцяне представлення "Кремлівської доповіді" Конгресу може відбутися із запізненням.

Читайте також: Ціна краденого: Як росіяни заплатять за Крим та Донбас після виборів?

Як повідомляв Укрінформ, згідно з так званим законом CAASTA (Актом протидії противникам Америки через санкції), адміністрація США повинна представити Конгресу доповідь зі списком найбільш вагомих політиків і олігархів Росії з близького оточення Путіна. Передбачається, що цей перелік може стати основою для запровадження санкцій Конгресу США проти РФ. Раніше в американській адміністрації заявляли, що доповідь буде представлена 29 січня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-