Прем’єр Польщі - за заборону організацій, що пропагують тоталітаризм

Прем’єр Польщі - за заборону організацій, що пропагують тоталітаризм

573
Ukrinform
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підтримав ідею повної заборони організацій, які пропагують тоталітарні режими.

Про це повідомляє "Польське радіо".

"Організації, які прославляють німецький нацизм чи інший тоталітарний режим, а також використовують їхню символіку, мають бути оголошені поза законом, а молодь, яка практикує подібне, повинна бути покарана", - сказав Моравецький.

За його словами, польська держава не повинна демонструвати ні найменшої толерантності до "гітлерівської, нацистської, фашистської або комуністичної символіки".

Так прем'єр-міністр Польщі відреагував на журналістське розслідування телеканалу TVN про діяльність окремих націоналістичних груп Польщі.

Читайте також: Австралійських українців обурила символіка СРСР в кулінарному шоу

Як повідомляється, на записах прихованою відеокамерою видно, зокрема, як неонацисти з організації "Гордість і сучасність" виголошують тости "За Адольфа Гітлера і нашу батьківщину, кохану Польщу", "вівтар" з Гітлером, а також частування тортом з мотивами прапора Третього рейху.

Безпосередньо після трансляції телерепортажу генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро доручив розпочати слідство у справі про публічну пропаганду тоталітарного ладу.

Зазначається, що польські органи правопорядку вже провели перші затримання у зв'язку з неонацистськими крайнощами. У будинках учасників зустрічі, які відзначали 128-ту річницю від дня народження Гітлера, слідчі виявили прапори, нашивки, емблеми та публікації з нацистською символікою, а також пістолет і набої. У зв'язку з цим прокуратура в місті Глівіце висунула трьом особам звинувачення у пропаганді нацистського режиму, а одного із затриманих звинувачено в незаконному зберіганні вогнепальної зброї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>