Австралійських українців обурила символіка СРСР в кулінарному шоу

Австралійських українців обурила символіка СРСР в кулінарному шоу

4040
Укрінформ
Союз українських організацій Австралії звернувся до авторів австралійського кулінарного шоу "Правила моєї кухні" (My Kitchen Rules) та телеканалу Channel 7 з проханням вилучити з реклами шоу ролик із радянськими символами серпа і молота.

Про це йдеться у заяві СУОА.

"Серп і молот та ті, хто стояли за цими символами, спричинили загибель понад 7 мільйонів українців під час великого голоду в Україні в 1932-33 роках. Це був спланований геноцид Сталіна. Прив'язка цих символів до кулінарного шоу абсолютно неприйнятна", - йдеться у заяві СУОА.

У нових серіях шоу "My Kitchen Rules" участь беруть дві російські конкурсантки, які позують на фоні логотипу MKR із вмонтованими серпом і молотом. У рекламному ролику учасники шоу п’ють горілку і салютують Володимиру Путіну зі словами: "Що ми будемо робити сьогодні? Завойовувати світ. З чого почнемо? З Австралії".

"Радянська символіка настільки ж образлива, настільки ж неприйнятна, як і свастика, і якщо вона використовується у чомусь іншому, аніж історичний/документальний контекст – це не просто неприємно, це травматично для тих, хто на власному досвіді пережив ці трагічні часи, або для тих, чиї батьки/дідусі чи бабусі постраждали від радянського правління...

Ці символи є символами нелюдського ставлення, геноциду та порушення прав людини. Це символи полонених народів, які були піддані тиранії радянським режимом і досі страждають від цього", - йдеться у заяві СУОА.

Читайте також: У Запоріжжі "уламки Сталіна" принесли до пам'ятника жертвам Голодомору

На підтримку української громади Австралії виступила і українська дипустанова, яка звернулася до організаторів із закликом  вилучити радянські символи із реклами шоу.

"Комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими вважаються в Україні і в багатьох країнах світу злочинними, оскільки спричинили найбільшу кількість жертв у ХХ столітті. Більшість австралійців українського походження – це ті люди, які найбільше постраждали від радянського тоталітаризму. Австралія належить до числа тих, хто нещодавно заявою парламенту засудив злочин Голодомору і закликав світ не допустити такої трагедії в майбутньому, тому символи радянського режиму не варто використовувати навіть у жартівливому ключі. Посольство просить авторів шоу і керівництво каналу відмовитися від використання цих символів у своїй програмі", - йдеться у заяві посольства.

Керівництво каналу поки не прокоментувало ситуацію, хоча на сайті шоу вже з’явилася інформація про обурення образливою рекламою. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-