Польща видає українцям 85% дозволів на роботу серед негромадян ЄС

Польща видає українцям 85% дозволів на роботу серед негромадян ЄС

Укрінформ
У Польщі переважну більшість офіційних дозволів на роботу, які видають громадянам країн - не членів ЄС, отримують українці.

Про це під час прес-конференції у середу заявила міністр соціальної політики Польщі Елжбета Рафальська, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Якщо йдеться про громадян України, то видаємо їм 85% дозволів на роботу і реєструємо 95% заяв (про намір працевлаштування)”, - заявила Рафальська.

За її словами, окрім українців у Польщі найбільше працевлаштовано громадян Білорусі, Молдови, Індії, Непалу, Туреччини, Вірменії, Китаю та В’єтнаму. Загалом на кінець 2017 року в усіх воєводствах Польщі видано близько 250 тис. дозволів на роботу для іноземців з країн, які не входять до Євросоюзу.

Рафальська повідомила, що участь іноземців у польському ринку праці на сьогодні становить від 2,5% до 5%. Найчастіше вони працюють у сільському господарстві, будівництві, на промисловому виробництві, транспорті, у торгівлі, гастрономії і домашніх господарствах.

Читайте також: У Польщі підрахували, скільки прийняли українців з Донбасу

Як відомо, з 1 січня у Польщі запроваджено нові правила сезонного працевлаштування іноземців. Зокрема, працедавці зобов'язані інформувати відповідні державні органи про всі зміни щодо працевлаштування громадян України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та Росії, які користуються спрощеною процедурою доступу до польського ринку праці.

Змінами передбачається також, що поряд із дозволами на працю, які видаються воєводами на три роки, запроваджуються дозволи на сезонну працю, які видаватимуться на дев'ять місяців упродовж календарного року.

Нове законодавство також передбачає створення реєстру праці іноземців, в якому буде інформація щодо класичних дозволів на працю, дозволів на сезонну працю, заяв про наміри працевлаштування іноземців, а також інформація місцевих органів влади щодо кадрових проблем на локальному ринку праці.

Запроваджується також плата у розмірі 30 злотих (близько 240 грн) за реєстрацію заяви працедавця про потребу працевлаштування іноземців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-