Болотна справа: 500 діячів мистецтв РФ просять Путіна захистити їхніх колег

Болотна справа: 500 діячів мистецтв РФ просять Путіна захистити їхніх колег

689
Ukrinform
Близько 500 діячів мистецтва з 60 міст Росії, констатуючи «дискредитацію правосуддя в Росії», звернулися до президента РФ Володимира Путіна з проханням захистити конституційні права їхніх колег, яких звинувачують у так званій справі «Сьомої студії» режисера Кирила Серебреннікова.

Лист опубліковано на сайті «Эхо Москвы».

«Ми - представники культурного співтовариства країни - вкрай стривожені ходом судового розгляду у так званій справі «Сьомої студії». На наших очах шанованих людей - колишнього художнього керівника «Сьомої студії» Кирила Серебреннікова, її колишніх продюсерів Олексія Малобродського і Катерину Воронову, її колишнього директора Юрія Ітіна і колишнього директора Департаменту державної підтримки мистецтва і народної творчості Міністерства культури РФ Софію Апфельбаум - намагаються звинуватити у шахрайстві в особливо великих розмірах, та ще і в створенні з цією метою злочинного угрупування», - йдеться у зверненні.

У ньому повідомляється, що засідання суду у справі демонструють грубі порушення чинного законодавства і прав людини. Слідство демонстративно ігнорує вимоги адвокатів дотримуватися закону, а суду - презумпції невинності.

Представники російського культурного співтовариства, які підписали лист, закликають Володимира Путіна захистити їхніх колег від свавілля і припинити дискредитацію правосуддя в Росії.

Читайте також: ЄСПЛ присудив фігуранту "болотної справи" €10 тисяч компенсації від РФ

Напередодні на засіданні Ради при президентові з культури і мистецтва літературний критик Олександр Архангельський заявив Путіну, що справа стосовно режисера Кирила Серебреннікова - «акція залякування».

У справі «Сьомої студії» поміщено під домашній арешт художнього керівника «Гоголь-центру» Кирила Серебреннікова. Його звинувачують у розкраданні 68 млн рублів (1,17 млн дол.), виділених «Сьомій студії». Під домашнім арештом також знаходяться екс-директор студії Юрій Ітін і директор Російського молодіжного театру Софія Апфельбаум. Колишній директор «Гоголь-центру» Олексій Малобродський уже майже півроку залишається під вартою. Серебренніков заперечує звинувачення у розкраданнях, називаючи їх «абсурдними».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-