Статус Єрусалима: Генасамблея ООН виступила проти ідеї Трампа

Статус Єрусалима: Генасамблея ООН виступила проти ідеї Трампа

Резолюція
Укрінформ
Генеральна Асамблея ООН під час екстреної пленарної зустрічі в четвер прийняла резолюцію із закликом зберегти статус Єрусалима незмінним на противагу позиції США щодо визнання цього міста столицею Ізраїлю.

Голосування відбулося в рамках спеціальної сесії "Незаконні дії Ізраїлю в окупованому Східному Єрусалимі та на решті частині окупованої Палестинської території", передає власний кореспондент Укрінформу.

"Результати голосування: "за" - 128 країн, "проти" – дев'ять, утрималися 35 країн. Проект резолюції A/ES-10/L.22 прийнятий", - заявив з трибуни після голосування голова 72 сесії Генеральної Асамблеї ООН Мирослав Лайчак.

Резолюція, яку запропонували Ємен і Туреччина, зокрема, "підтверджує, що будь-які заходи та дії, спрямовані на зміну характеру, статусу або демографічного складу Святого міста Єрусалим, не мають юридичної сили, є недійсними й повинні бути скасовані відповідно до відповідних резолюцій Ради Безпеки". У цьому зв'язку документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у священному місті Єрусалим".

Читайте також: Трампу не вдасться купити підтримку Анкари в ООН - Ердоган

Крім того, документ вимагає дотримувалися рішень Ради Безпеки ООН, що стосуються Святого міста Єрусалиму, і "не визнавали жодних дій або заходів, які суперечать цим резолюціям". Документ також закликає припинити "негативні тенденції" на місцях, які "ставлять під загрозу можливість врегулювання конфлікту відповідно до принципу співіснування двох держав".

Крім того, в ньому наголошується на необхідності "нарощувати й активізувати міжнародні та регіональні зусилля" на досягнення всебічного, справедливого й міцного миру на Близькому Сході.

Проект, що виносився на голосування, доступний за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, 6 грудня президент США Дональд Трамп оголосив про офіційне визнання Єрусалима столицею Ізраїлю та заявив про початок процесу перенесення американського посольства до цього міста з Тель-Авіва. Це викликало вкрай негативну реакцію в Арабському світі, крім того, таке рішення офіційного Вашингтона не підтримали навіть його союзники.

У понеділок на голосування в Раді Безпеки ООН був винесений проект резолюції (ініційований Єгиптом) з критикою рішення американської адміністрації. Він був прогнозовано заблокований делегацією США.

На відміну від Ради Безпеки, резолюції ГА ООН не носять зобов'язуючого характеру, натомість вони відображають позицію більшості світової спільноти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-