Польського сенатора хочуть позбавити імунітету через корупцію

Польського сенатора хочуть позбавити імунітету через корупцію

Укрінформ
Національна прокуратура Польщі звернулася до маршалка Сенату Станіслава Карчевського щодо позбавлення імунітету й отримання згоди на притягнення до відповідальності та арешт сенатора правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Cтаніслава Когута.

Сенатору, а також його сину Гжегожу, якого разом з іще чотирма особами напередодні затримало Центральне антикорупційне бюро (СBA) Польщі, висунуто звинувачення у корупції за трьома епізодами, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Речниця Національної прокуратури Ева Бялік повідомила, що сенатор Когут використовував своє службове становище для вирішення різних питань і за це отримував грошову винагороду у значних розмірах. Зокрема, в одному випадку він вплинув на припинення адміністративної справи щодо внесення у список пам'яток історичної спадщини колишнього готелю “Краковія” та кінотеатру “Київ” у Кракові і за це мав отримати хабар у розмірі 1 млн злотих (понад 280 тис. дол.). Половину цієї суми було внесено на рахунок фундації допомоги інвалідам, головою правління якої він є. 

Читайте також: Моравецький провів перші зміни в уряді Польщі

У другому випадку, за даними правоохоронців, Когут мав отримати хабар у розмірі не менше 170 тис. злотих (близько 50 тис. дол.) за тиск на керівництво польської залізниці (PKP SA) з метою підписання комерційної угоди з однією з фірм. 

У третьому випадку сенатор від PiS брав посередницьку участь у вирішенні питання щодо поліпшення утримання у в'язниці особи, засудженої за керування злочинною групою. Натомість він отримав освітлювальне обладнання для своєї фундації на суму 24 тис. злотих (майже 7 тис. дол.).

Сенатор Когут не визнає себе винним і висловив готовність відмовитися від імунітету. 

Напередодні ввечері керівництво PiS прийняло рішення призупинити членство сенатора в партії. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-