У Румунії поховали короля Міхая I

У Румунії поховали короля Міхая I

Фото
Укрінформ
Траурна церемонія поховання румунського короля Міхая I пройшла пізно ввечері в суботу, 16 грудня, в усипальниці румунських королів у місті Куртя-де-Арджеш.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Попрощатися з останнім монархом Східної Європи, королем Міхаєм I прийшли десятки тисяч громадян. Шану колишньому королю віддали керівники Румунії, інших держав, представники дипломатичного корпусу, Євросоюзу і НАТО, міжнародних організацій, представники королівських домів Європи.

Монарха провели в останню путь з усіма військовими почестями, на честь останнього румунського короля пролунав 21 артилерійський залп.

Читайте також: Румунські ЗМІ розповіли зворушливу історію кохання короля Міхая І
Похорон короля Румунії

Фото: realitatea.net

Міхай I царював в Румунії у 1927-1930 і у 1940-1947 роках. Під час свого другого царювання вивів Румунію з гітлерівської коаліції. У 1947 році після приходу до влади комуністів король був змушений емігрувати у Західну Європу, де він жив до падіння комуністичного режиму в 1989 році. Король повернувся до Румунії лише в 1992 році, де його зустріли з усіма почестями.

Як повідомляв Укрінформ, король Міхай I у віці 96 років помер 5 грудня в своїй приватній резиденції в Швейцарії. Король страждав тяжкою формою лейкемії.

Після його смерті головою Королівського дому стала старша донька Міхая, хранителька корони, принцеса Маргарета.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-