МЗС Польщі: Росія приховує ключових свідків Смоленської катастрофи

МЗС Польщі: Росія приховує ключових свідків Смоленської катастрофи

Укрінформ
Росія приховує ключових свідків і не віддає Польщі розбитий урядовий Ту-154М, що гальмує встановлення правди щодо обставин Смоленської катастрофи і змушує Варшаву замислитися над справжніми намірами російської сторони.

Так заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький прокоментував слова президента Росії Володимира Путіна про те, що на борту літака президента Лєха Качинського не було жодного вибуху і це було підтверджено російськими та польськими експертами, інформує РАР.

 "Дії російської сторони, що полягають на відсутності реакції на частину запитів про надання правової допомоги, приховування важливих свідків - учасників подій 10 квітня 2010 року і утримання нашої власності - розбитого Ту-154М, не сприяє встановленню правди і змушує нас замислитися над намірами російської сторони по відношенню до нас і над роллю російських учасників цих подій",-  заявив Ціхоцький.

Він додав, що Польща й надалі рішуче прагнутиме до повного з’ясування причин й обставин катастрофи.

Як інформувало агентство, декілька днів тому глава Міноборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що новий польський звіт про обставини Смоленської катастрофи з'явиться навесні 2018 року.

Міністр підкреслив, що у ньому спростовуватимуться ключові тези попередньої польської комісії екс-глави МВС Єжи Міллера про те, що літак зійшов нижче рівня безпечного прийняття рішення про відхід  на друге коло, що в кабіні літака були сторонні особи, а головне, що на борту літака не було вибуху.

Читайте також: Звіт про Смоленську катастрофу буде навесні - Мацеревич розкрив деталі

Польська урядова комісія та російський МАК у Москві у своїх звітах в 2011 році з невеликими відмінностями визнали, що основною причиною катастрофи стали помилки пілотів польського урядового літака. 

В авіакатастрофі 10 квітня 2010 року на території Росії загинули усі 96 осіб, які перебували на борту польського урядового літака, зокрема президент РП Лєх Качинський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-