Президент Косово звинувачує РФ у спробах дестабілізувати країну

Президент Косово звинувачує РФ у спробах дестабілізувати країну

Укрінформ
Росія докладає зусиль до дестабілізації Косово та інших країн Балканського півострова.

Про це в інтерв'ю канадському виданню The Canadian Press заявив президент частково визнаної Республіки Косово Хашим Тачі.

За його словами, дії РФ включають поширення неправдивих новин, які зображують Косово державою, що не відбулася.

Тачі наголосив, що Росія намагається підірвати спільні для Косово та Західних держав цінності та інституції, тож Канада теж перебуває у небезпеці. «Атакуючи ці принципи та цінності, вони нападають і на Канаду», - сказав президент.

Він додав, що РФ постійно блокує намагання Косово отримати визнання в ООН та приєднатися до НАТО й ЄС, а затримки у приєднанні країни до цих Західних альянсів роблять її більш уразливою до російського втручання.

«НАТО та ЄС не слід відкладати розширення й інтеграцію західних Балкан», - зауважив Тачі.

Читайте також: Сербія ініціює міжнародну конференцію щодо проблеми Косова

Окрім цього, він закликав Канаду серйозно сприймати погрози Росії, висловлені після ухвалення канадським парламентом «акту Магнітського», що дозволяє накладати санкції на порушників прав людини по всьому світу.

«Нині постійно слід залишатися обережними та уважними. Якщо хтось вважає, що зможе зупинити це, то він помиляється. Вони продовжуватимуть нападати на Західні цінності», - підсумував президент Косово.

Як відомо, російський адвокат Сергій Магнітський загинув у Росії 16 листопада 2009 року, перебуваючи під арештом, після викриття корупційних злодіянь вищого керівництва держави. США ще у 2012 році запровадили санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у порушенні прав людини.

Згодом подібний закон ухвалив Європарламент, Естонія та Велика Британія. У жовтні подібне законодавство, яке однак, не обмежувалося Росією, а поширювалося на порушників прав людини та корупціонерів по всьому світу, набуло чинності і в Канаді.

Минулого місяця Оттава вже оголосила імена 30 росіян, 3 громадян Південного Судану й 19 венесуельців, майно яких було заморожено, а їм самим заборонено в'їзд до Канади через стосунок до порушення прав людини у своїх країнах. Росія у відповідь на це пообіцяла вжити контрсанкції.

Фото: ЕРА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-