У Румунії тривають протести проти корупції

У Румунії тривають протести проти корупції

Відео
Укрінформ
Багатотисячні акції протесту проходять у понеділок, 11 грудня, увечері у багатьох містах Румунії.

Учасники маніфестацій у Бухаресті пройшли маршем від центру румунської столиці до будівлі парламенту, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми не бажаємо, щоб у нашій країні встановилася диктатура злодіїв та корупціонерів", - заявив один із учасників протестів.

Представники опозиційних політичних сил, серед яких Націонал-ліберальна партія і Союз за порятунок Румунії, залишили будівлю законодавчого органу і приєдналися до мітингувальників. У акціях протесту беруть участь і члени Руху "Румунія - 100", керівником якого є екс-прем'єр Дачіан Чолош.

Учасники акцій протесту вимагають скасування поправок у системі правосуддя, наполягаючи на ініціюванні процедури проведення у країні дострокових парламентських виборів.

 Аналогічні акції проходять і в інших великих містах країни.

Читайте також: У Румунії - багатотисячні мітинги проти змін правової системи

Парламент Румунії розпочав обговорення поправок до правової системи, згідно із якими істотно обмежується право президента призначати суддів та прокурорів, а Юридична інспекція переходить у підпорядкування міністру юстиції (раніше ця структура була підпорядкована виключно Вищій раді магістратури). Крім цього, парламентарі від правлячої Соціал-демократичної коаліції вже проголосували за збереження імунітету народних депутатів, родичі яких вже працевлаштовані у різних структурах парламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-