У Румунії - багатотисячні мітинги проти змін правової системи

У Румунії - багатотисячні мітинги проти змін правової системи

Відео
Укрінформ
Багатотисячні акції протесту проходять в неділю, 10 грудня, увечері у багатьох містах Румунії.

Як повідомили організатори акцій, до маніфестантів приєдналися і представники румунської діаспори в багатьох містах Європи, передає власний кореспондент Укрінформу.

Багато неурядових організацій та політичних партій Румунії заявили, що учасники акцій протесту вимагають скасування прийнятих парламентом поправок в системі правосуддя, а представники Націонал-ліберальної партії повідомили, що вони ініціюють процедуру проведення в країні дострокових парламентських виборів.

Читайте також: У Румунії "збунтуватися" поліцейські - перестали виписувати штрафи водіям

За попередніми даними поліції, у протестах в Бухаресті беруть участь близько 10 тисяч громадян.

Маніфестанти приносять з собою румунські прапори з траурними стрічками в знак скорботи за померлим Королем Румунії Міхаєм Першим.

Аналогічні акції проходять в таких великих містах країни, як Брашов, Алба-Юлія, Констанца, Сучава, Тімішоара, Крайова та інших.

Двома днями раніше парламент Румунії прийняв низку поправок в правову систему, згідно з якими суттєво обмежується право президента призначати суддів і прокурорів, а Юридична інспекція переводиться в підпорядкування міністру юстиції (раніше ця структура підпорядковувалася виключно Вищій раді магістратури).

Фото: DW

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-