Штати збираються вийти зі всесвітнього договору про міграцію

Штати збираються вийти зі всесвітнього договору про міграцію

2014
Ukrinform
США оголосили, що президент Дональд Трамп має намір вивести країну з учасників Всесвітнього пакту про міграцію ООН, заявляючи, що він порушує суверенітет США.

Про це повідомляє у неділю Радіо Свобода.

"Як заявили в Державному департаменті США, цей договір "містить численні положення, що несумісні з політикою США щодо мігрантів і біженців і принципами адміністрації Трампа стосовно міграції". Через це "Дональд Трамп вирішив, що США завершать свою участь у процесі пакту", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що посол США в ООН Ніккі Гейлі, яка оголосила цю заяву в Організації Об’єднаних Націй, наголосила при цьому: "Америка пишається своєю іммігрантською спадщиною і давнім моральним лідерством у наданні підтримки мігрантам і біженцям у всьому світі. Але наші рішення про політику щодо імміграції мають завжди ухвалювати американці і тільки самі американці. Ми самі вирішимо, як найкраще контролювати наші кордони і кому буде дозволено в’їхати до нашої країни".

Заява пролунала напередодні конференції з приводу цього пакту, що відкривається 3 грудня в Мексиці. На ній мають обговорити рекомендації для завершення процесу укладення пакту.

Читайте також: Трамп поширив антимусульманське відео й одразу отримав реакцію

Наразі в пакті беруть участь 193 держави-члени ООН, які 2016 року на сесії Генеральної асамблеї ООН ухвалили Нью-Йоркську декларацію про біженців і мігрантів. Цим не обов’язковим до виконання документом держави-учасниці взяли на себе зобов’язання розробити новий підхід до міграції і ставлення до біженців і 2018 року ухвалити остаточний всесвітній пакт про міграцію.

Фото: Getty images

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>