Польська влада засудила резолюцію Європарламенту

Польська влада засудила резолюцію Європарламенту

Укрінформ
У Польщі засудили резолюцію Європарламенту з вимогами до Варшави, аби уникнути запуску механізму застосування 7-ї статті Лісабонського договору, що передбачає позбавлення країни права голосу.

У резолюції, зокрема, є заклик до польського уряду засудити “ксенофобський і фашистський” Марш незалежності, який відбувся 11 листопада, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я хочу категорично запротестувати проти твердження, які прозвучали в Європарламенті та голосно й чітко це сказати: Польща є країною вільною від антисемітизму і расизму. Ті, хто про так стверджує, просто кажуть неправду”,- заявила з цього приводу виданню wPolityce.pl глава польського уряду Беата Шидло.

Читайте також: Польщу можуть позбавити права голосу в ЄС - Європарламент прийняв резолюцію

Президент Польщі Анджей Дуда у Твіттері покритикував польських депутатів опозиційних партій за те, що вони виступили проти своєї країни.

“Поведінка і дії депутатів РО (Громадянська платформа) та їх партнерів по коаліції в Європарламенті є неприйнятною. Це мова брехні, яка б'є по Польщі, полякам і наше право вибору”, - написав Дуда.

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський підкреслив, що він шокований мовою дискусії в Європарламенті, а деякі виступи на тему Польщі можна кваліфікувати як “мова ненависті”.

Він підкреслив, що дискусія в ЄП спиралася на неперевірені і необ'єктивні матеріали, які, ймовірно, розповсюджувала польська опозиція.

Читайте також: Націоналісти марширують Варшавою: “троянський кінь” для Качинського

Як інформувало агентство, Європарламент у середу, 15 листопада, зробив формальний крок для можливого позбавлення Польщі права голосу в Раді ЄС. В ухваленій критичній до Варшави резолюції Європарламент наголосив, що ситуація в Польщі свідчить про "чітку загрозу серйозного порушення" європейських цінностей, включаючи принцип верховенства права.

Комітет з громадянських свобод Європарламенту тепер повинен підготувати перелік порушень "європейських цінностей" Варшавою, після чого депутати голосуватимуть за відповідне звернення до Ради ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-