Польська влада засудила резолюцію Європарламенту

Польська влада засудила резолюцію Європарламенту

1998
Ukrinform
У Польщі засудили резолюцію Європарламенту з вимогами до Варшави, аби уникнути запуску механізму застосування 7-ї статті Лісабонського договору, що передбачає позбавлення країни права голосу.

У резолюції, зокрема, є заклик до польського уряду засудити “ксенофобський і фашистський” Марш незалежності, який відбувся 11 листопада, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я хочу категорично запротестувати проти твердження, які прозвучали в Європарламенті та голосно й чітко це сказати: Польща є країною вільною від антисемітизму і расизму. Ті, хто про так стверджує, просто кажуть неправду”,- заявила з цього приводу виданню wPolityce.pl глава польського уряду Беата Шидло.

Читайте також: Польщу можуть позбавити права голосу в ЄС - Європарламент прийняв резолюцію

Президент Польщі Анджей Дуда у Твіттері покритикував польських депутатів опозиційних партій за те, що вони виступили проти своєї країни.

“Поведінка і дії депутатів РО (Громадянська платформа) та їх партнерів по коаліції в Європарламенті є неприйнятною. Це мова брехні, яка б'є по Польщі, полякам і наше право вибору”, - написав Дуда.

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський підкреслив, що він шокований мовою дискусії в Європарламенті, а деякі виступи на тему Польщі можна кваліфікувати як “мова ненависті”.

Він підкреслив, що дискусія в ЄП спиралася на неперевірені і необ'єктивні матеріали, які, ймовірно, розповсюджувала польська опозиція.

Читайте також: Націоналісти марширують Варшавою: “троянський кінь” для Качинського

Як інформувало агентство, Європарламент у середу, 15 листопада, зробив формальний крок для можливого позбавлення Польщі права голосу в Раді ЄС. В ухваленій критичній до Варшави резолюції Європарламент наголосив, що ситуація в Польщі свідчить про "чітку загрозу серйозного порушення" європейських цінностей, включаючи принцип верховенства права.

Комітет з громадянських свобод Європарламенту тепер повинен підготувати перелік порушень "європейських цінностей" Варшавою, після чого депутати голосуватимуть за відповідне звернення до Ради ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-