Біженці скаржаться на знущання поліції в Італії та Франції

Біженці скаржаться на знущання поліції в Італії та Франції

Опитування
1275
Ukrinform
Правоохоронці виявили грубі порушення поліцейськими Франції та Італії у поводженні з біженцями в прикордонних регіонах та на кордоні між двома країнами.

Про випадки насильства повідомили правозахисники Refugee Rights у звіті за результатами проведеного дослідження.

«Більше половини опитаних, 53,1%, зазнали насильства з боку французької поліції, багато респондентів описали таке поводження як особливо жорстоке. Більше половини з цих респондентів, 52,6% зазнали словесних образ від представників поліції Франції, 39,5% - фізичного насильства, 35,5% відчули на собі дію сльозогінного газу, і вісім осіб заявили про різні форми сексуального насильства», - йдеться у звіті, де описані конкретні випадки побиття з переломами кінцівок, переслідувань тощо.

Щодо дій італійської поліції, то насильницькі дії з її боку визнали 40,4% опитаних.

«Майже половина з них, 47,5%, сказали, що вони були піддані словесним образам, до 33,9% застосовувався сльозогінний газ, а 23,7% з них зазнали ще й фізичного насильства. Кілька респондентів назвали дії поліцейських насильством сексуального характеру, але не надали подробиць інциденту», - йдеться у звіті.

Читайте також: Орбан оголосив Центральну Європу "зоною без мігрантів"

Місто Вентімілья відоме як «італійське Кале» - розташоване на півночі Італії на відстані 7 кілометрів від кордону з Францією. Біженці через Вентімілью намагаються дістатися Франції. Більшість із них добираються потягом, але є сміливці, які вирушають т.зв. маршрутом смерті, що пролягає через гори, або йдуть пішки магістралями. Тих, хто має намір їхати потягом, французька поліція «відловлює» ще на вокзалі у Вентімільї, де несе постійне чергування з дозволу італійської сторони. Тих, кому вдалося потрапити до Франції, поліція відправляє потягом у зворотному напрямку.

Біженці, яких французька поліція примусила повернутися потягом до Італії, 54,2% описують ставлення до себе як «насильницьке».

Окрім того, 52,8% опитаних заявили про насильство з боку громадян Італії. «З них 91,8% сказали, що вони зазнали словесних образ, тоді як лише 1,4% зазнали фізичного насильства з боку громадян. Шість респондентів описали поводження як сексуальне насильство», - вказано у звіті.

В опитуванні, яке проводилося з 21 по 24 серпня, взяли участь близько тисячі опитаних, 72% з них – біженці з Судану.

Фото: АА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>