Додон образився і пригрозив демократам "бумерангом"

Додон образився і пригрозив демократам "бумерангом"

946
Ukrinform
Президент Молдови Ігор Додон вважає, що прийняття присяги у нового міністра оборони Еуджена Стурзи головою парламенту і прем'єр-міністром виходить за рамки політичної легітимності.

Так глава Молдови прокоментував на своїй сторінці в Facebook призначення нового міністра оборони країни. 

"Приведення до присяги міністра оборони виходить за рамки політичної легітимності і демонструє, як безсилля змушує владу робити серйозні помилки. Не дозволяючи уряду демократів управляти діями президента, ми змусили їх використати останній підконтрольний їм інструмент - Конституційний суд. Але прецедент, який демократи наважилися створити, стане інструментом, від якого вони самі постраждають. Вони будуть вражені бумерангом, який самі ж і запустили", - написав Додон.

Президент запевняє громадян та іноземних партнерів Молдови, що і надалі ні уряд, ні парламентська більшість демократів не зможуть чинити політичний тиск на президента країни, оскільки він отримав мандат від народу, і підкорятиметься тільки народу.

Додон висловив також переконання в тому, що на наступних парламентських виборах Партія соціалістів, яку він очолював до обрання на посаду президента, отримає більшість мандатів.

Читайте також: Без Додона: у Молдові призначили міністра оборони

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 24 жовтня, голова парламенту, який тимчасово виконує обов'язки президента, Андріан Канду підписав указ про призначення міністром оборони Еуджена Стурзи. Цього ж дня у державній резиденції пройшла церемонія прийняття присяги новим міністром оборони.

Як повідомлялося, кандидатура Стурза на посаду міністра оборони була запропонована урядом 12 вересня цього року, проте президент Додон відмовився підписати указ про його призначення на цю посаду. Після повторної відмови президента підписати відповідний указ уряд звернувся до Конституційного суду за роз'ясненнями.

Кілька днів тому, 17 жовтня, Конституційний суд виніс вердикт про те, що «через невиконання президентом своїх конституційних повноважень» тимчасово (на період затвердження міністра оборони і прийняття у нього присяги) виконувати обов'язки президента буде або прем'єр-міністр, або голова парламенту.

Посада міністра оборони Молдови залишалася вакантною з початку 2017 року, коли Додон підписав указ про звільнення з посади міністра Анатола Шалару.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-