Уряд Іспанії почав вирішення долі Каталонії

Уряд Іспанії почав вирішення долі Каталонії

1014
Ukrinform
У суботу, 21 жовтня, уряд Іспанії в Мадриді зібрався на спеціальне засідання щодо Каталонії. На ньому він має намір ввести у дію статтю 155 Конституції Іспанії, яка дозволяє центральному уряду вжити примусових заходів щодо виконання автономним регіоном своїх конституційних зобов'язань.

Про це повідомляє DW.

Оглядачі зазначають, що в результаті ухвалення урядового рішення, яке має бути погоджене Сенатом, регіональний уряд може бути відсторонений від виконання обов'язків та оголошено дострокові місцеві вибори. 

Напередодні прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що провідні опозиційні партії висловили уряду підтримку у вирішенні каталонського питання. Також король Іспанії  Феліпе VI заявив, що "Каталонія є невід'ємною частиною Іспанії ХХІ століття", а керівництво Каталонії здійснює "неприйнятну спробу відокремлення" від Іспанії. Крім того, політичну підтримку діям іспанського уряду надали також у Брюсселі.

Читайте також: Іспанський уряд хоче провести дострокові вибори в Каталонії

Раніше лідер Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що проголосить незалежність регіону у разі, якщо центральна влада Іспанії виконає свою погрозу призупинити його автономію. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>