Каталонія також висунула ультиматум Іспанії

Каталонія також висунула ультиматум Іспанії

1247
Ukrinform
Лідери Каталонії не продемонстрували жодних ознак відмови від своєї заяви про незалежність після того, як Мадрид поставив ультиматум дати відповідь до 10 години ранку у четвер, 19 жовтня.

Про це повідомляє Euronews

Зазначається, що натомість лідер регіону Карлес Пучдемон заявив своїй Демократичній партії, що він не тільки не відмовиться від незалежності, але і далі буде рухатися до офіційного її оголошення.

У випадку, якщо Іспанія відхилить пропозицію діалогу і застосує статтю 155 Конституції, що обмежує самоуправління регіону, Каталонія оголосить про свою незалежність.

Читайте також: Каталонська криза: сьогодні спливає даний Іспанією термін

Також повідомляється, що у четвер в Барселоні пройшли протести тисячі демонстрантів, що підтримують єдність Іспанії.

Як повідомлялося, 10 жовтня у парламенті Каталонії було підписано декларацію про незалежність регіону від Іспанії, проте набрання сили цим документом було відкладене.

Після цього прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой дав каталонському лідеру час до понеділка, 16 жовтня, для відповіді на питання, проголошена незалежність регіону чи ні.

Однак у призначений день Пучдемон у своєму листі прем'єр-міністру Іспанії не надав чітких відповідей і попрохав про двомісячні переговори із центральним урядом.

Мадрид, зі свого боку, продовжив наполягати на чіткій відповіді Пучдемона, встановивши крайній термін до 10 ранку 19 жовтня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>