Столтенберг просить бути обережними із терміном «військовий Шенген»

Столтенберг просить бути обережними із терміном «військовий Шенген»

Укрінформ
Термін «військовий Шенген», як режим вільного пересування збройних сил НАТО через державні кордони європейських союзників, не є зовсім коректним.

Таку думку висловив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, відповідаючи на запитання учасників 63-ї річної сесії Парламентської асамблеї НАТО у Бухаресті, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Термін «військовий Шенген» використовувався на міністерських засіданням НАТО. Але ми маємо бути обережними відносно цієї фрази. Адже «натівський Шенген» є терміном, який стане в нагоді для використання щодо країн, які є членами Шенгенської зони. Але, як відомо, багато союзників по НАТО ніколи не були у Шенгені, а також не є членами Євросоюзу», - пояснив глава Альянсу.

Він додав, що США і Канада, які зараз посилили свою військову присутність на сході Європі, також ніколи не стануть членами Шенгенської зони.

«Ми повинні розділяти Шенген, як інституцію у рамках ЄС, а також те, чого ми у зв’язку з цим намагаємося досягти у НАТО. Йдеться про передислокацію збройних сил і обладнання через кордони країн НАТО у мирний час», - сказав Столтенберг.

Генсек НАТО назвав дві головні перешкоди у цьому процесі: юридичні питання, які нині мають вирішуватися на рівні національних парламентів, та відповідність і наявність необхідної транспортної інфраструктури.

Читайте також: У НАТО затвердять резолюції комітетів, зокрема щодо Росії та ІДІЛ

Як повідомляв Укрінформ, раніше командувач збройними силами США в Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес закликав створити на Заході «військовий Шенген» - спеціальні правила транспортування озброєнь і військових вантажів через кордони з тим, щоб сили країн НАТО могли швидко пересуватися Європою і мати можливість стримувати потенційну агресію Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-