Генпрокуратура ФРН не виявила доказів американського шпигунства

Генпрокуратура ФРН не виявила доказів американського шпигунства

Укрінформ
Генеральна прокуратура ФРН закрила розслідування у справі про можливе "телефонне" шпигунство проти німецьких громадян з боку американських і британських спецслужб за недостатністю доказів.

Про таке рішення інформує офіційний сайт відомства в Карлсруе.

«Розслідування щодо можливого масового збору телекомунікаційних даних населення Німеччини британськими та американськими розвідувальними службами завершене», - йдеться в повідомленні.

У ньому вказується, що не було виявлено жодних надійних доказів цілеспрямованої розвідувальної діяльності зазначених агентств проти Федеративної Республіки Німеччина, так само як інших правопорушень з їхнього боку.

Читайте також: Директор ЦРУ заявив, що витік розвідувальної інформації пришвидшується

Нагадаємо, перевірка була розпочата в 2013 році після викривальних заяв колишнього співробітника Агентства національної безпеки (АНБ) США Едварда Сноудена.

«Систематичного та масового» стеження через німецькі телефонні та інтернет-лінії, як вирішили прокурори і комісія бундестагу, не було. Що ж стосується прослуховування мобільного телефону канцлера ФРН Ангели Меркель, то це питання було визначене ще в 2015 році.

Нагадаємо, коли Меркель дізналася про це, вона заявили тодішньому президенту США Бараку Обамі, що «з друзями так не роблять», але до масштабного скандалу справа не дійшла.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-