Нобелівську премію з літератури отримав Кадзуо Ісігуро

Нобелівську премію з літератури отримав Кадзуо Ісігуро

Укрінформ
Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2017 року став британський письменник  японського походження Кадзуо Ісігуро.

Про це повідомляється на сайті Нобелівського комітету.

"Нобелівська премія 2017 року з літератури присуджується Кадзуо Ісігуро, який у своїх романах великої емоційної сили розкрив безодню під ілюзорним змістом нашого зв'язку зі світом", - йдеться в повідомленні шведської Академії.

Ісігуро нагороджений премією "Віттбред" за свій другий роман "Художник хиткого світу" і Букерівською премією за "Залишок дня". Крім того, "Коли ми були сиротами" і "Не відпускай мене" номінувалися на Букерівську премію, також його включили у список 100 найкращих романів усіх часів за версією журналу Time.

Минулого року найпрестижнішу в світі літературну премію отримав американський автор-виконавець Боб Ділан за "створення нових засобів поетичної виразності всередині великої американської пісенної традиції".

Як повідомлялося, Нобелівську премію з хімії цього року отримали Жак Дубочот, Джоакім Франк та Річард Гендерсон за дослідження у кріоелектронній мікроскопії.

Нагороду з фізики отримали Райнер Вейсс, а також Баррі Баріш та Кіп Торн - за внесок у відкриття гравітаційних хвиль на детекторі LIGO.

Премію у галузі фізіології та медицини присудили професорам Джеффрі Голу, Майклу Розбашу та Майклу Янгу за їхнє дослідження циркадного ритму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-