Додон не підкориться рішенню Конституційного суду

Додон не підкориться рішенню Конституційного суду

Укрінформ
Президент Молдови Ігор Додон не прийме присягу міністра оборони Еуджена Стурзи, навіть якщо буде прийняте відповідне рішення Конституційного суду.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Зазначу, що згідно з Конституцією члени уряду набувають право на виконання свого мандата з моменту складення присяги перед президентом Республіки Молдова. Я не має наміру приймати присягу від Стурзи, навіть якщо буде відповідне рішення Конституційного суду, внаслідок чого він не зможе виконувати свої посадові обов'язки", - написав президент Молдови.

Додон підкреслив, що "на чолі міністерства повинні стояти компетентні, аполітичні, відповідальні і врівноважені люди, здатні керувати національною армією, дотримуються конституційних принципів і положення чинного законодавства Республіки Молдова".

Кандидатура, запропонована урядом і парламентською більшістю, на думку президента, жодним чином не відповідає перерахованим критеріям. З цієї причини президент не визнає Стурзу міністром оборони незалежно від думки уряду і парламентської більшості.

Читайте також: Молдавська армія може відмовитися визнати Додона президентом

Раніше уряд Молдови повторно висунув кандидатуру Стурзи на посаду міністра оборони, однак президент відмовився підписати указ про його призначення.

Уряд, у свою чергу, звернувся за відповідними роз'ясненнями до Конституційного суду. КС має ухвалити рішення з цього питання протягом наступних шести місяців.

Посада міністра оборони Молдови залишається вакантною з лютого 2017 року після того, як президент відправив у відставку екс-міністра оборони Анатола Шалару.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-