Молдавська армія може відмовитися визнати Додона президентом

Молдавська армія може відмовитися визнати Додона президентом

2260
Укрінформ
Голова парламенту Молдови Андріан Канду вважає, що ситуація, яка виникла навколо кандидатури на посаду міністра оборони, може призвести до того, що Національна армія відмовиться визнавати Ігоря Додона як президента.

Так на брифінгу в Кишиневі спікер прокоментував повторну відмову президента затвердити Еуджена Стурзу на посаду міністра оборони, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

"Цілком можливо, що ми можемо дійти до такої ситуації, коли Національна армія відмовиться визнавати Ігоря Додона як президента. Своєю відмовою виконувати передбачені Конституцією зобов'язання Ігор Додон сам собі риє яму", - заявив Канду.

За його словами, згідно з рішенням Конституційного суду від січня 2017 року президент зобов'язаний затвердити повторно висунуту урядом кандидатуру на ту чи іншу міністерську посаду.

Читайте також: Участь молдавських військ у навчаннях більше не залежатиме від президента

"Подобається президенту чи ні кандидатура на пост міністра оборони, але він зобов'язаний її затвердити при повторному її висуненні", - підсумував спікер.

Раніше президент Ігор Додон відмовився затвердити на посаду міністра оборони запропоновану правлячою коаліцією кандидатуру Єуджена Стурзи.

Тим часом уряд звернувся з відповідним позовом до Конституційного суду з вимогою вирішити спір, який виник між президентом і урядом. КС, у свою чергу, має право розглянути позов уряду протягом подальших шести місяців.

Посада міністра оборони Молдови залишається вакантною з лютого 2017 року, коли президент відправив у відставку екс-міністра оборони Анатола Шалару.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-