Навчання

Навчання "Запад-2017" схожі на підготовку до великої війни - НАТО

Укрінформ
Спільні масштабні військові навчання Росії і Білорусі "Запад-2017", які проходять з 14 по 20 вересня, схожі на підготовку до великої війни.

Про це заявив голова Військового комітету НАТО генерал Петр Павел, повідомляє Delfi.

"Загалом те, що ми бачимо, це серйозна підготовка до великої війни", - сказав він.

Генерал НАТО додав: "якщо дивитися на навчання так, як їх представляє Росія, хвилювань би не було. Але якщо дивитися на них більш широко, то у нас повинна бути стурбованість, оскільки ці навчання не повністю "прозорі".

За словами Павела, альянс активізував своє прагнення відновити військові зв'язки з Росією, щоб під час маневрів уникнути "небажаних потенційно можливих інцидентів".

"У нас висока концентрація військових сил у країнах Балтії і в Чорному морі, тому потенційно виникнення інцидентів є досить високим через людські фактори або технічну помилку", - зазначив генерал.

Читайте також: Запад-2017: Путін приїде з інспекцією

"Ми повинні бути впевнені, що не відбудеться ескалації конфлікту в результаті ненавмисних інцидентів", - додав він.

Незважаючи на твердження Москви, що "НАТО не вважається ворогом" і що "навчання не спрямовані проти альянсу", чеський генерал нагадує, що Росія не дотримувалася встановленого принципу щодо маневрів. У Росії стверджують, що в навчаннях беруть участь близько 12 700 військовослужбовців, однак, як заявив Петр Павел, у "Запад-2017" задіяні від 70 до 100 тисяч військових.

Фото: novinky.cz

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-