Експерти називають Росію серед числа проблем майбутнього уряду ФРН

Експерти називають Росію серед числа проблем майбутнього уряду ФРН

579
Укрінформ
Експерти Німецької ради зовнішньої політики (DGAP) проаналізували виклики для майбутнього уряду ФРН, який буде сформований за підсумками виборів до бундестагу 24 вересня, серед яких є і російський фактор.

Свої висновки вони презентували іноземним журналістам у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

"Тема Росії присутня у передвиборчій боротьбі. Від Росії і в подальшому будуть іти істотні дестабілізуючі ризики, не лише в Україні і в Сирії, але також через зовнішню інтервенцію в західні демократії", - зазначила директор Дослідницького інституту DGAP Даніела Шварцер.

Вона та її заступник, експерт у сфері безпеки Крістіан Моллінг вважають, що зростання авторитарних тенденцій всередині РФ призвело до того, що країна стала поводитися ще більш агресивно на зовнішній арені. Вони зазначають, що важливим завданням для німецької і європейської політики буде з одного боку "захищати Росію парканом", з іншого - одночасно залучати до інституційного діалогу із ОБСЄ та НАТО.

Стосовно Росії важливим фактором непевності є також США: залежно від того, як будуть розвиватися відносини між Вашингтоном та Москвою, будуть змінюватися і рамки поведінки, позиції німецьких та європейських країн щодо Росії. Найбільш небезпечні сценарії являють собою військові інциденти на кордонах між Росією і НАТО, зазначають експерти.

Серед інших викликів Шварцер та Моллінг називають "нову відповідальність", яку доводиться брати на себе Німеччині з огляду на те, що, за словами Моллінг, двоє важливих акторів - Великобританія та Франція - більшою чи меншою мірою "випали" з загальноєвропейського контексту і займаються собою. Берліну, на думку експерта, доведеться тісніше кооперуватися із Францією у вирішенні європейських справ, хоча часом країни по-різному бачать ситуацію; йти на компроміси з іншими європейськими політиками, розширювати співпрацю у напрямі східного партнерства. У ситуації із кризою біженців Німеччина не досягла своєї мети, що також ляже на плечі нового уряду.

Читайте також: Німецький експерт про Запад-2017: Існують можливості "аж до інтервенції"

Крім того, експерти вважають, що прихід нового керівництва у США також поставив нові виклики: існує загроза того, що Вашингтон послаблює світовий порядок, що базується на інституціях, і використовує свою владу заради досягнення тактичних цілей. До того ж дестабілізацією загрожує зростаюча конкуренція між США та Китаєм.

Експерти також наголошують на тому, що конфліктний потенціал у Близькосхідному регіоні аж ніяк не зменшується, так само як і терористичні загрози.

З усіма цими та багатьма іншими зовнішньополітичними завданнями доведеться зіткнутися уряду в 2017-2021 років, заявили вони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-