Іспанія висуне обвинувачення

Іспанія висуне обвинувачення "батькам" референдуму про незалежність Каталонії

525
Укрінформ
Генеральна прокуратура Іспанії висуне кримінальні обвинувачення проти всіх депутатів парламенту Каталонії, які проголосували за проведення референдуму про незалежність. 

Про це заявив генпрокурор Іспанії Хосе Мануель Маса, повідомляє DW.

Зазначається, що обвинувачення будуть висунуті і членам регіонального уряду Каталонії за підписання закону про проведення референдуму.

Генпрокурор країни також повідомив, що звернувся до правоохороних органів з проханням розслідувати будь-які дії з підготовки референдуму у Каталонії. 

Читайте також: Парламент Каталонії підтримав проведення референдуму про незалежність

Як відомо, 6 вересня регіональний парламент Каталонії ухвалив закон, який передбачає проведення 1 жовтня референдуму про незалежність. Мадрид виступає проти цього. Кілька днів тому прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой вкотре заявив, що центральний уряд вважає запланований референдум незаконним.

У 2014 році в Каталонії відбувся неформальний референдум про відокремлення від Іспанії, хоча його заборонив суд. Тоді з 6,3 мільйона осіб, які мають право голосу, в референдумі взяли участь 2,3 мільйона. 80 відсотків із них висловилися за незалежність регіону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-