Через знешкодження півтонної бомби евакуювали понад 20 тисяч німців

Через знешкодження півтонної бомби евакуювали понад 20 тисяч німців

806
Ukrinform
У суботу вдень у місті Кобленц почалася операція з розмінування авіаційної бомби часів Другої світової війни, через що було евакуйовано понад 20 тисяч місцевих жителів.

Про це повідомляє радіо Suedwest Rundfunk.

«Від ранку все було підготовлено для знешкодження авіаційної бомби, 21 тисяча мешканців мала покинути заборонену зону, причому - в повному обсязі й добровільно», - інформують ЗМІ.

Знешкодження 500-кілограмового американського снаряду, що його було виявлено на місці будівництва дитячого садка, мало розпочатися ще о 13-й годині дня за місцевим часом, проте через небажання деяких громадян покинути свої будинки виконання плану було порушено. Насильно нікого не примушували, довелося діяти вмовляннями. Хворих місцевої клініки або відвезли по домівках, або перевезли до іншої лікарні. Так само як і пожильців будинку перестарілих, який також знаходиться в небезпечній зоні. Тимчасово закрито головний залізничний вокзал.

Читайте також: В аеропорту Одеси шукають бомбу, у центрі службовий пес знайшов дивну валізу

Наразі на місці приступили до роботи фахівці. Скільки триватиме сама операція, сказати ніхто не може. Проблема полягає в тому, що бомба має 2 підривних механізми, один з яких серйозно пошкоджений.

Тим часом, як раніше повідомляв Укрінформ, у неділю, 3 вересня, має бути ще більш масштабна операція у Франкфурті-на-Майні, де буде знешкоджена бомба вагою 1,8 тонни. Евакуації підлягають понад 60 тисяч осіб. Це буде наймасовіша евакуація в Німеччині з часів завершення Другої світової війни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>