Генерал армії США про "Запад-2017": Альянс повинен залишатися пильним

Генерал армії США про "Запад-2017": Альянс повинен залишатися пильним

1104
Ukrinform
Командувач Сухопутних силами США в Європі Бен Годжес вважає, що немає підстав вірити інформації про масштаби навчань, яку надає Москва, і закликав Росію запросити ЗМІ для спостереження за військовими навчаннями "Запад - 2017".

Про це Годжес заявив журналістам на спільній прес-конференції з міністром оборони Литви Раймундасом Кароблісом в Вільнюсі, повідомляє "Українська правда" з посиланням на Delfi.

За його словами, Росія могла б розвіяти занепокоєння, якби запросила журналістів спостерігати за навчаннями, як це роблять країни Заходу.

"Я вважаю, що все могло б бути дозволено і все б могли б розслабитися, якби Російська Федерація всюди запросила ЗМІ, як це робиться в литовських, німецьких і американських збройних силах", - сказав Годжес.

Читайте також: "Запад-2017": Ми прораховуємо різні сценарії дій противника, включаючи наступ – Муженко

Він підкреслив, що твердо впевнений в стримуючих силах НАТО в регіоні, але додав, що Альянс повинен залишатися пильним.

"Бути пильними - обов'язок усіх наших служб безпеки. Все ж я не вважаюсь провісником майбутнього", - сказав генерал.

Литовський міністр оборони Раймундас Каробліс, у свою чергу, зазначив, що на навчаннях "за обороною може послідувати імітація контрнаступу і наступу".

На час навчань США направили в Литву додаткові винищувачі і роту солдатів, але американський генерал зазначив, що навчання альянсу будуть проходити за узгодженими раніше графіками.

В цьому році в Латвії, Литві, Естонії та Польщі також дислоковано по батальйону - близько тисячі - військових з різних країн НАТО.

1 вересня головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко заявив, що навчання "Запад-2017" мають на меті підготовку російських військ для наступальних дій та несуть загрозу як для країн НАТО, так і для держав пострадянського простору.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>