Венесуельський парламент відмовився складати повноваження

Венесуельський парламент відмовився складати повноваження

Укрінформ
Парламент Венесуели відмовився розпускатися на виконання рішення Конституційної асамблеї, яка позбавила його законодавчих повноважень. 

Про це повідомляє DW.

"Це шахрайське рішення для нас дорівнюється нулю, як і сама Конституційна асамблея - ні що інше, як нуль", - заявив віце-спікер контрольованого опозицією парламенту Венесуели Фредді Гевара.

У суботу, 19 серпня, парламент провів засідання, на яке були запрошені закордонні дипломати. На ньому були присутні представники дипломатичного корпусу Євросоюзу, США, Аргентини, Чилі, Канади, Мексики, Перу та інших країн - загалом сесію відвідали представники 19 країн, повідомляє венесуельська газета El Nacional.

"Парламент підтверджує свою компетенцію як законодавчий орган ", - сказав Фредді Гевара, зазначивши, що не схвалюватиме рішення, які не відповідають конституції.

Як відомо, у п'ятницю, 18 серпня, Конституційна асамблея Венесуели ухвалила декрет про позбавлення повноважень парламенту - Національної асамблеї. Згідно з декретом парламент втрачає повноваження ухвалювати рішення, а його функції перебирає на себе Конституційна асамблея.

Вибори до Національної конституційної асамблеї (установчі збори) відбулися 30 липня. Венесуельська опозиція закликала своїх прихильників бойкотувати голосування, побоюючись, що конституційна реформа призведе до посилення влади президента країни і встановлення диктатури президента Ніколаса Мадуро. 

Читайте також: Криза у Венесуелі: Канада закликає сторони до діалогу

Інійована ним конституційна реформа, включно зі створенням суперечливого органу, викликала масові акції протесту по всій Венесуелі, які загалом тривають з квітня цього року. Унаслідок сутичок з поліцією, що супроводжують ці маніфестації, загинуло вже понад 120 людей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-