Канада звела на кордоні зі США містечко для біженців з “високим комфортом”

Канада звела на кордоні зі США містечко для біженців з “високим комфортом”

1640
Ukrinform
Збройні сили Канади звели на кордоні зі США поблизу Монреалю наметове містечко для тимчасового розміщення прохачів притулку.

Як повідомили кореспондентові Укрінформу у Міністерстві оборони Канади, табір розрахований на розміщення до 500 осіб.

Споруджувані для мігрантів намети мають достатньо високий рівень комфорту: вони обладнані підлогою, освітленням і навіть опаленням.

Наразі у районі прикордонного пункту пропуску розгляду своєї справи очікує близько 700 осіб, які перетнули кордон незаконно. Більшість із них мають громадянство Гаїті і законно перебували на території США, однак остерігаються депортації зі Штатів. Річ у тім, що в травні президент США Дональд Трамп попередив про можливість скасування захищеного статусу гаїтянців, які прибули до США як біженці після руйнівного землетрусу 2010 року. Таким чином, близько 60 тис. осіб можуть бути депортовні зі Штатів на початку наступного року. Аби уникнути цього, вони намагаються отримати статус біженців у Канаді. Своїм пунктом призначення багато з них обирає Монреаль через місцеву гаїтянську громаду, яка є найбільшою у Канаді.

Читайте також: У Німеччині порожні притулки для біженців, на яких витрачено мільйони - ЗМІ

Однак обмежена інфраструктура прикордонних канадських містечок не справляється із напливом прохачів притулку, адже щодня лише у провінції Квебек подаються на статус біженців, незаконно перетнувши кордон, близько 150 осіб. Для тимчасового розміщення прохачів притулку у самому Монреалі місцева влада задіяла Олімпійський стадіон, однак і його вже не вистачає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-