Дуда зустрінеться з суддями у рамках змін у судовій системі Польщі

Дуда зустрінеться з суддями у рамках змін у судовій системі Польщі

690
Ukrinform
Президент Польщі Анджей Дуда зустрінеться в понеділок з головою Верховного суду Малгожатою Герсдорф і головою Національної ради судочинства (KRS) Даріушем Завістовським - органів, які хоче реформувати влада.

Про зустріч з головою  KRS повідомила у неділю канцелярія президента РП, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Президент є відкритим на фахову дискусію щодо реформи судочинства”,- заявив міністр канцелярії президента РП Кшиштоф Щерський.

За його словами, метою зустрічей у понеділок буде “можливість усіх сторін висловити свою точку зору”.

У п'ятницю з'явилася інформація про те, що президент РП згодився на зустріч з головою Верховного суду Герсдорф на її прохання.

Читайте також: Дуда знайшов помилку в cкандальному законі про Верховний суд

У Варшаві в неділю продовжуються протести проти намірів влади змінити закони про  функціонування Верховного суду, Національної ради судочинства і суду загальної юрисдикції. Кількасот осіб, які забралися перед президентським палацом скандували гасла “Конституція”, “хочемо вето” і публічно читали положення Конституції. Згодом  протестуючі вирушили до будинку Верховного суду, де продовжили маніфестацію.

 Протести опозиції та громадських організацій у Польщі тривають тиждень. Вони вимагають від влади не змінювати судову систему, що на їхнє переконання є спробою влади підпорядкувати собі судову гілку влади

Правляча партія “Право і Справедливість” відкидає звинувачення, наголошуючи, що метою реофрмування судової системи є вилікування її від патологій і покращення роботи судів. 

Закони  про Верховний суд, Національну раду судочинства і суди загальної юрисдикції зараз перебувають на підписі у президента Польщі. Парламентська опозиція, неурядові організації та представники судової системи просять президента накласти вето на ці закони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>