Молдова за рік зробить рішучі кроки у відносинах із Придністров'ям - експерт

Молдова за рік зробить рішучі кроки у відносинах із Придністров'ям - експерт

1396
Ukrinform
Україна і Молдова зараз дійсно активно співпрацюють, а сам факт відкриття спільного КПП «Кучургани-Первомайськ» говорить про практичні результати цього співробітництва.

Так в ексклюзивному коментарі Укрінформу директор молдавського Інституту ефективної політики Віталій Андрієвський прокоментував заяву президента України Петра Порошенка про те, що «Україна готова допомогти Молдові повернути Придністров'я і сприяти відновленню її територіальної цілісності та суверенітету», повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«У наступному, 2018 року, будуть зроблені конкретні рішучі кроки у відносинах з Придністров'ям з наданням регіону статусу, який базуватиметься, в першу чергу, на виведенні російських військ з території Придністров'я та перетворенні військової миротворчої місії на Дністрі в цивільну», - наголосив експерт.

Читайте також: Прем'єр Молдови назвав спекуляціями заяви про "блокаду" Придністров'я

Андрієвський наголосив, що Молдова як і Україна зараз займає активну політику у відносинах з Придністров'ям, про що свідчить заява голови Демократичної партії Влада Плахотнюка на засіданні Соцінтерну в Нью-Йорку, в якій він дав зрозуміти, що формат «5+2» з Придністровського врегулювання не влаштовує Молдову, оскільки практично він не працює.

Молдова, за словами експерта, готує власну програму реінтеграції. Тому ставить конкретні завдання, прагнучи досягти конкретних результатів.

 Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент України Петро Порошенко під час відкриття разом з прем'єром Молдови Павлом Філіппом спільного КПП «Кучургани-Первомайськ» на центральній (Придністровській) ділянці молдавсько-українського кордону заявив, що Україна готова допомогти Молдові повернути Придністров'я та сприяти відновленню її територіальної цілісності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>