Підсумки Женеви-7 щодо Сирії: Ані прориву, ані провалу

Підсумки Женеви-7 щодо Сирії: Ані прориву, ані провалу

616
Ukrinform
Представник ООН Стаффан де Містура розповів про підсумки чергового раунду переговорів щодо міжсирійського врегулювання - не сталося ні прориву, ні провалу. Наступний, восьмий раунд переговорів відбудеться у вересні.

Про це повідомляє DW.

"Спеціальний представник Організації Об'єднаних Націй (ООН) щодо Сирії Стаффан де Містура у п'ятницю, 14 липня, заявив про відсутність значного успіху під час сьомого раунду переговорів щодо розв'язання сирійського конфлікту, який завершився напередодні у швейцарському місті Женеві. Говорячи про підсумки переговорів, представник ООН зазначив, що під час них не сталось "ані прориву, ані провалу", і що вони позначили "поступовий прогрес" у мирному процесі", - йдеться в повідомленні.

Де Містура також відзначив той момент, що жодна зі сторін не залишила переговорів.

Представник ООН розповів, що сирійська урядова делегація продовжувала наполягати на необхідності боротьби проти тероризму в Сирії, але відмовилася від детального обговорення питання створення політичного перехідного періоду в країні.

Натомість сирійська опозиція висувала питання про процес політичного перехідного періоду як одну з ключових вимог. Прямих переговорів між делегаціями від сирійської влади та опозиції, як і під час попередніх раундів, не відбувалося - представник ООН зустрічався з делегаціями окремо одна від одної.

За словами де Містури, він не побачив ознак того, що представники сирійського уряду у майбутньому погодяться обговорювати питання політичних змін, хоча наголосив, що просив їх до наступного, восьмого раунду переговорів, запланованого на вересень цього року, підготуватися до перемовин щодо політичного вирішення конфлікту.

Читайте також: Рада безпеки ООН продовжила місію в Іраку на рік

Як повідомлялося, з початку відновлення міжсирійських переговорів за посередництва ООН минулого року було проведено кілька раундів зустрічей спецпредставника організації з делегаціями уряду та опозиції, проте значного прогресу на них досягнуто не було.

За шість років воєнного конфлікту в Сирії загинули понад 400 тисяч осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>