Прем'єр Грузії: Росія постійно зміцнює «лінію окупації»

Прем'єр Грузії: Росія постійно зміцнює «лінію окупації»

910
Ukrinform
Прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі вважає, що дії Росії у Грузії і в Україні порушили баланс на Південному Кавказі та у регіоні Чорного моря.

За інформацією прес-служби уряду Грузії, про це прем'єр заявив на 14-ій міжнародній конференції «Європейський шлях Грузії - забезпечення регіональної стабільності», яка відкрилася 13 липня у Батумі, підкресливши, що його уряд дотримується курсу на мирне врегулювання конфлікту і тісно співпрацює щодо цього питання з міжнародними організаціями, передає Грузія Online.

"Ви знаєте, що для нас важливе мирне врегулювання конфлікту. У цьому відношенні велике навантаження несе підтримка інституту спеціального представника Євросоюзу, співголів Женевських міжнародних переговорів, Місії спостерігачів ЄС та інших організацій. На жаль, незважаючи на ці зусилля, ситуація в окупованих регіонах як і раніше дуже складна. Окупація Абхазії та Цхинвальського регіону так само як і дії Росії в Україні та мілітаризація цих регіонів, порушили баланс і погіршили стан безпеки на Південному Кавказі та у регіоні Чорного моря", - заявив Квірікашвілі.

За його словами, Росія щодня продовжує політику «окупації та фактичної анексії», перманентно зміцнює «лінію окупації» колючими загородженнями, штучними бар'єрами і прикордонними знаками.

Читайте також: У Батумі обговорюють шлях Грузії до ЄС і загрозу з боку Росії

"Максимально обмежено свободу пересування на лінії окупації, закриваються так звані пропускні пункти, тривають затримання і викрадення людей з приводу незаконного перетину так званого кордону. Усе це завдає значної шкоди мирним зусиллям Грузії та світової спільноти і створює загрозу миру та безпеці усього регіону", - заявив прем'єр.

Він підкреслив особливе значення консолідації зусиль світової спільноти щодо мирного врегулювання конфлікту, які можуть змусити Росію до виконання своїх міжнародних зобов'язань.

"Важливо, щоб наші спільні зусилля були ефективнішими, а миротворчий процес - послідовним і орієнтованим на результати", - заявив Квірікашвілі і ще раз закликав міжнародних партнерів до посилення підтримки Грузії з цього питання.

Раніше міністр оборони Грузії Леван Ізорія виключив ймовірність початку прямого діалогу з Росією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>