Арабська

Арабська "четвірка" звинуватила Катар в зриві таємної угоди

Укрінформ
Чотири арабські держави оприлюднили спільну заяву в якій звинуватили Катар у порушенні секретної угоди між Ер-Ріядом та Дохою наголосивши, що Катар не дотримав обіцянки про невтручання у справи країн Перської затоки.

Йдеться про угоду, укладену в 2013 році та про існування якої було відомо, однак її зміст донедавна не публікувався. У понеділок документ вперше опублікував телеканал CNN, інформує Reuters.

"У спільній заяві Бахрейн, Єгипет, Саудівська Аравія і Об'єднані Арабські Емірати, заявили, що опублікування угоди, призначеної для врегулювання суперечки між Катаром та його сусідами в Перській затоці, "безумовно підтверджує нездатність Катару виконати свої зобов'язання та повне порушення своїх обіцянок", - йдеться у повідомленні.

Так, чотири арабські країни стверджують, що у договорі 2013 року Катар зобов’язався не втручатися в політику своїх сусідів.

У свою чергу Катар відкинув звинувачення і сказав, що чотири країни намагаються нав'язати йому власні погляди на свою зовнішню політику.

Як зазначається, в угоді 2013 року, досягнутій на зустрічі в Ер-Ріяді, сторони погодилися утримуватися від підтримки будь-яких "політичних течій, які представляють загрозу для будь-якої країни-члена Ради співробітництва арабських держав Перської затоки", і передбачали, що лідери руху "Брати-мусульмани", які не є громадянами країн Ради, покинуть цей район.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Єгипет і Бахрейн звинувачують офіційну Доху у підтримці тероризму. Припинено всі дипломатичні й економічні відносини чотирьох держав із Катаром. На адресу країни висунуто список вимог з 13 пунктів. Серед них - закриття телеканалу “Аль-Джазіра” і турецької військової бази, розрив дипломатичних відносин з Іраном і зупинка фінансування терористичних груп.

Читайте також: Тіллерсон відправляється врегульовувати кризу в Перській затоці

Міністр закордонних справ Катару Мухаммед бен Абдель Рахман Аль Тані заявив, що уряд його країни відкинув усі вимоги. У Досі вважають звинувачення з боку чотирьох держав необгрунтованими.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-