ЄС зніматиме відбитки пальців у громадян третіх країн

ЄС зніматиме відбитки пальців у громадян третіх країн

1468
Ukrinform
В Євросоюзі будуть брати відбитки пальців громадян, які в'їжджають з третіх країн.

Про відповідну угоду між представниками Європарламенту та країнами - членами ЄС повідомили, 30 червня, посли держав Євросоюзу в Брюсселі, пише DW.

Нововведення торкнеться громадян країн, що не входять в ЄС, навіть якщо вони не повинні оформляти в'їзні візи при короткострокових поїздках в Євросоюз - до 90 днів.

Нова система буде націлена в першу чергу на антитерористичну боротьбу. Крім відбитків пальців, в єдину базу даних будуть також збирати фотографії людей, що в'їжджають, та їх паспортні дані.

Дані будуть зберігатися протягом трьох років, в деяких випадках - до п'яти років. Доступ до інформації отримають прикордонні та візові служби, а також відомства, відповідальні за видачу дозволів на перебування. У разі розслідування терористичних справ або інших тяжких злочинів відомості з нової бази даних зможе використовувати і Європол. При цьому відомства у справах біженців доступу до банку даних не отримають.

Нова система ще повинна пройти формальну процедуру схвалення з обох сторін. Її введення в дію очікується в 2020 році.

Читайте також: Безвізом скористалися понад 30 тисяч українців - МЗС

Як повідомляв Укрінформ, 11 червня набуло чинності рішення Європейського Союзу про надання громадянам України безвізового режиму для короткотермінових подорожей до країн ЄС і Шенгенської зони (за винятком Великої Британії та Ірландії). Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, можуть перебувати у країнах ЄС до 90 днів у період кожних 180 днів без права працевлаштування.

Для безперешкодного перетину кордону ЄС у безвізовому режимі необхідно мати біометричний паспорт та підтверджуючі документи, набір яких визначається метою поїздки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>