Польща вводить додаткову оплату за працевлаштування іноземців

Польща вводить додаткову оплату за працевлаштування іноземців

Укрінформ
Сейм Польщі у четвер проголосував за введення додаткової оплати у розмірі 30 злотих (8 дол. США) за реєстрацію заяви працедавця про намір працевлаштувати іноземця.

Зміни стосуються іноземців з України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та Росії, які мають намір скористатися із спрощеної процедури короткострокового працевлаштування в Польщі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Метою цього рішення (введення оплати — ред.) є зменшення зловживань і накопичення фінансових ресурсів...”, - йдеться в обгрунтуванні до затвердженого Сеймом закону. Зазначається, що ці кошти повинні також покращити обслуговування зацікавлених осіб у відділах праці.

Згідно зі змінами до закону, крім дозволів на роботу, що видає воєвода до трьох років, вводиться також дозвіл на сезонну роботу, який видаватиме cтароста повіту (району — ред.) на вісім місяців упродовж року. Документ передбачає також створення реєстру праці іноземців, який міститиме інформацію про звичайні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу, заяви щодо внесення запису до реєстру та інформацію старости про відсутність можливості працевлаштування на місцевому ринку праці.

У 2016 році інспектори державної інспекції праці Польщі провели понад 4,2 тис. перевірок легальності працевлаштування, що стосувалося понад 30-ти тис. іноземців із 115-ти країн. Найбільшу групу нелегальних працівників у Польщі виявлено серед українців (84%).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-