“Гумконвой” для Катару: Іран відправив п’ять літаків і кораблі з харчами

“Гумконвой” для Катару: Іран відправив п’ять літаків і кораблі з харчами

Укрінформ
Національний авіаперевізник Ірану Iran Air повідомив про відправку до Катару п'яти літаків з продуктами харчування, у тому числі фрукти та овочі.

Про це інформує Al Jazeera.

“За словами прес-секретаря авіакомпанії Шарока Ношабаді, кожне повітряне судно перевозить близько 90 тонн вантажу, і сьогодні буде відправлено ще один літак”, - йдеться у повідомленні.

Крім цього, повідомляється про відправку з іранського порту трьох вантажних кораблів з 350 тоннами продовольства.

Як зазначається, імпорт продовольства до Катару був призупинений після того, як Саудівська Аравія вирішила закрити єдиний сухопутний кордон.

У свою чергу в Катарі, який значною мірою залежить від імпорту продовольства, запевнили жителів, що вжили всіх необхідних заходів для забезпечення нормального життя.

Раніше повідомлялося, що Катар веде переговори з Іраном і Туреччиною щодо забезпечення запасами продовольства і води на тлі побоювань стосовно можливого дефіциту після того, як найбільші постачальники країни розірвали дипломатичні зв’язки з державою (https://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/2243001-katarska-kriza-doha-domovlaetsa-z-ankarou-j-tegeranom-pro-vodu-i-produkti.html).

Нагадаємо, вже дев'ять країн розірвали дипломатичні зв'язки з Катаром.

Про таке рішення заявили Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет та Об'єднані Арабські Емірати. Пізніше до них приєдналися Ємен, Мальдівські острови, влада східної частини Лівії, острівна держава Маврикій та Мавританія.

Крім цього, уряд Йорданії прийняв рішення знизити рівень свого дипломатичного представництва в Катарі.

Саудівська Аравія також відкликала ліцензію національного катарського авіаперевізника Qatar Airways. Крім цього, Ер-Ріяд закрив свій сухопутний кордон із Катаром, що викликало паніку на тлі побоювань щодо нестачі продовольства.

Основна претензія цих країн – підтримка катарською владою ісламських терористів, проти яких бореться коаліція держав під керівництвом США. Окремі країни розірвали і економічні відносини з Катаром.

Раніше The Financial Times дізналася, що Катар виплатив терористам до мільярда доларів за своїх підданих (у тому числі членів правлячої сім'ї), яких захопили в заручники.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-