Меркель готує Ердогану ультиматум щодо військової бази НАТО

Меркель готує Ердогану ультиматум щодо військової бази НАТО

926
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель має намір жорстко поставити питання перебування на базі Військово-повітряних сил НАТО Інджирлик у Туреччині солдатів і літаків бундесверу.

Про це вона заявила перед початком зустрічі лідерів НАТО в Брюсселі у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"При розмові з турецьким президентом я дуже чітко дам зрозуміти, що для нас є незамінною умовою, щоб наших солдатів могли провідувати депутати німецького бундестагу. Інакше ми будемо змушені покинути Інджирлик", - сказала Меркель.

Це перше така однозначна заява глави уряду з проблеми. Влада Туреччини на хвилі серйозних політичних розбіжностей з Берліном протягом багатьох місяців відмовляє німецьким депутатам у відвіданні 260 військових бундесверу, які разом з 6 літаками-розвідниками і літаком-заправником розквартировані на цій базі у рамках участі в антитерористичній коаліції.

У Німеччині бундесвер називають "парламентською армією", маючи на увазі, що саме найвищий законодавчий орган затверджує всі важливі рішення в оборонній сфері, у тому числі зарубіжні місії.

Кажучи про саму зустріч НАТО, Меркель сказала, що в під час неї всі країни-члени "вкотре підтвердять, що НАТО є центральним стовпом нашої спільної безпеки, що ми почуваємося зв'язаними солідарністю". 

Канцлер зазначила, що Німеччина робить свій внесок у спільну справу, чи то повітряне патрулювання в Балтії, чи місія в Афганістані, чи участь у боротьбі з ІДІЛ. Формальний вступ НАТО до антитерористичної коаліції, який буде затверджено в четвер лідерами альянсу, вона назвала "сильним сигналом". 

Меркель також висловила задоволення тим, що в новій штаб-квартирі НАТО, яка відкривається у четвер, виставлений фрагмент Берлінської стіни, який нагадуватиме про "холодну війну", завершити яку, відновити свободу і демократію вдалося за допомогою альянсу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-