Меркель готує Ердогану ультиматум щодо військової бази НАТО

Меркель готує Ердогану ультиматум щодо військової бази НАТО

Укрінформ
Канцлер ФРН Ангела Меркель має намір жорстко поставити питання перебування на базі Військово-повітряних сил НАТО Інджирлик у Туреччині солдатів і літаків бундесверу.

Про це вона заявила перед початком зустрічі лідерів НАТО в Брюсселі у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"При розмові з турецьким президентом я дуже чітко дам зрозуміти, що для нас є незамінною умовою, щоб наших солдатів могли провідувати депутати німецького бундестагу. Інакше ми будемо змушені покинути Інджирлик", - сказала Меркель.

Це перше така однозначна заява глави уряду з проблеми. Влада Туреччини на хвилі серйозних політичних розбіжностей з Берліном протягом багатьох місяців відмовляє німецьким депутатам у відвіданні 260 військових бундесверу, які разом з 6 літаками-розвідниками і літаком-заправником розквартировані на цій базі у рамках участі в антитерористичній коаліції.

У Німеччині бундесвер називають "парламентською армією", маючи на увазі, що саме найвищий законодавчий орган затверджує всі важливі рішення в оборонній сфері, у тому числі зарубіжні місії.

Кажучи про саму зустріч НАТО, Меркель сказала, що в під час неї всі країни-члени "вкотре підтвердять, що НАТО є центральним стовпом нашої спільної безпеки, що ми почуваємося зв'язаними солідарністю". 

Канцлер зазначила, що Німеччина робить свій внесок у спільну справу, чи то повітряне патрулювання в Балтії, чи місія в Афганістані, чи участь у боротьбі з ІДІЛ. Формальний вступ НАТО до антитерористичної коаліції, який буде затверджено в четвер лідерами альянсу, вона назвала "сильним сигналом". 

Меркель також висловила задоволення тим, що в новій штаб-квартирі НАТО, яка відкривається у четвер, виставлений фрагмент Берлінської стіни, який нагадуватиме про "холодну війну", завершити яку, відновити свободу і демократію вдалося за допомогою альянсу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-