МЗС ФРН дорікнув Росії за нехтування зобов'язаннями

МЗС ФРН дорікнув Росії за нехтування зобов'язаннями

758
Ukrinform
Держміністр МЗС ФРН Міхаель Рот висловив критичні зауваження на адресу Росії, яка нехтує взятими на себе в рамках Ради Європи зобов'язаннями.

Дипломат назвав кілька фактів, виступаючи в п'ятницю в Нікосії на 127-ї сесії Комітету міністрів Ради Європи, передає Укрінформ.

«Становище в галузі прав людини в Криму, анексованому Росією всупереч нормам міжнародного права, а також у контрольованих сепаратистами районах на сході України, як і раніше, дає привід для великого занепокоєння. Настав час надати Уповноваженому з прав людини та іншим моніторинговим інституціям Ради Європи необмежений доступ в ці регіони», - сказав Рот.

Те саме, зазначив він, стосується і інших територій, до яких Рада Європи досі так і не має доступу: Абхазія і Південна Осетія, що належать Грузії, Придністров'я або Нагорний Карабах і прилеглі сім районів Азербайджану.

МЗС ФРН закликає генерального секретаря РЄ Торбйорна Ягланда «рішуче продовжувати свої зусилля».

Розкритикував держсекретар МЗС і «варварські злочини проти гомосексуалістів в Чечні», закликавши до їх об'єктивного розслідування.

Рот зазначив в цілому, що «в деяких частинах Європи» ми знову змушені визнати, що права людини, верховенство закону та демократичні норми знаходяться під дедалі більшим тиском. «Це не може і не повинно тривати», - сказав він, нагадавши, що всі країни-члени Ради Європи взяли на себе зобов'язання щодо захисту прав людини, верховенства закону і демократії без жодних «якщо» і «але». «Ці зобов'язання повинні бути дотримані. Тут не може бути жодних винятків!», - наголосив німецький дипломат.

Він зазначив, що тиск на громадянське суспільство чи опозицію, обмеження свободи слова або свободи публічних зборів, посягання на незалежність судової влади несумісні з цілями Ради Європи і абсолютно неприйнятні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-