Меркель каже, що Німеччина готова підвищити витрати на оборону

Меркель каже, що Німеччина готова підвищити витрати на оборону

590
Ukrinform
Ситуація з безпекою в Європі змінюється не в кращий бік, зростає терористична загроза і Берлін готовий підвищувати частку оборонних витрат.

Про це заявила в Берліні в четвер канцлер ФРН Ангела Меркель після переговорів з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Німеччина стоїть на тому, щоб виконувати свої зобов'язання. Весь федеральний уряд...хоче твердо дотримуватися і працює над цим», - запевнила Меркель, маючи на увазі рішення саміту НАТО в Уельсі в 2014 році.

Столтенберг зазначив, що ФРН рухається в правильному напрямку. Він очікує, що «всі союзники також виконають зобов'язання, які вони взяли на себе в 2014 році», зобов'язавшись довести оборонні витрати до не менше 2% ВВП. Цільовий показник повинен бути досягнутий поступово до 2024 року. Так і робить Німеччина, де показник вже багато років утримується на рівні близько 1,2%.

При цьому Столтенберг додав, що мова йде не тільки про гроші, альянс очікує збільшення участі членів у його місіях, підвищення їх "можливостей", а також збільшення внесків в допомогу за кордоном. Він зазначив участь бундесверу в посиленні присутності в Східній Європі (Німеччина направила 130 солдатів в Литву) і в Афганістані.

Генсек НАТО повідомив, що на майбутньому саміті альянсу, який відбудеться 25 травня, розподіл оборонних витрат і боротьба з тероризмом стануть основними темами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-