Колишній канцлер ФРН відсудив у журналіста мільйон євро

Колишній канцлер ФРН відсудив у журналіста мільйон євро

913
Ukrinform
Екс-канцлер Німеччини Гельмут Коль виграв суд проти журналіста Геріберта Швана, який видав його біографію.

Про це повідомив телеканал ARD.

"Земельний суд Кельна призначив відшкодувати збиток колишньому канцлерові Колю у сумі 1 млн євро", - йдеться у репортажі.

Суддя визнав, що книга "Заповіт. Протоколи Коля" біографа політика Геріберта Швана і журналіста Тільмана Єнса завдала серйозної шкоди праву на приватне життя 87-річного позивача. Постанова суду поки що не набула чинності.

Втім, спочатку адвокати 87-річного Коля наполягали на 5 мільйонах євро в якості компенсації моральної шкоди.

Як раніше повідомляв Укрінформ, процес стартував у земельному суді Кельна, у березні 2016 року. Коль та Шван пересварилися перед виходом у світ четвертого і завершального тому біографії. У 2014 році суд Кельна ухвалив, що автори бестселера не мають права тиражувати надалі більшість цитат Коля, оскільки перед початком роботи над книгою Шван письмово зобов'язався не використовувати їх без дозволу.

У біографії наводиться зміст особистих бесід з  політиком (у Швана опинилося близько 600 годин записів розмов із Колем в 2001-2002 рр.). Вони, як стверджують адвокати, опубліковані усупереч волі Коля.

У бесідах колишній канцлер розповідав про особисте життя, а також був відвертий з приводу своїх політичних конкурентів та відомих особистостей, з якими зустрічався. Зокрема, екс-президента СРСР Михайла Горбачова він назвав "дурнем", а нинішній главі уряду ФРН Ангелі Меркель дорікнув у тому, що вона не повною мірою проявляє характер.

Книга стала головною подією осені 2014 року у ФРН, її наклад перевищив 200 тисяч примірників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>