Бундесвер щодня відбиває до 4500 кібератак

Бундесвер щодня відбиває до 4500 кібератак

Укрінформ
Бундесвер щодня стикається з тисячами хакерських атак, багато з яких здійснюються через мережу заражених комп'ютерних пристроїв.

Про це сказала міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн в інтерв'ю газеті Welt am Sonnatg, яке було опубліковано в неділю, 16 квітня, повыдомляє DW.

При цьому, німецькі військові мають право тільки відбивати ці напади.

"Бундесверу доводиться щодня відбивати 4,5 тисячі кібератак", - зазначила міністр оборони ФРН.

За її словами, значна частка цих спроб зламати IT-системи Бундесверу здійснюються автоматизовано через мережу заражених пристроїв. Більш небезпечними є APT-атаки (так звані цільові атаки).

За словами фон дер Ляєн, в таких випадках військові IT-фахівці мають право тільки протистояти нападам хакерів, але не здійснювати атаки у відповідь. Крім того, вона підкреслила, що найчастіше вкрай складно встановити, хто стоїть за спробою злому. Проведення власних кібератак Бундесвер відпрацьовує поки в "лабораторних умовах".

Очільниця оборонного відомства ФРН звернула також увагу на інший бік кібербезпеки. Вона зазначила, що Бундесверу потрібна модернізація технічного обладнання.

"Наведу приклад: ми працюємо з радіостанціями 80-х років, які терміново потрібно замінювати, в тому числі, щоб захистити їх від хакерів", - пояснила фон дер Ляєн, зазначивши, що на заміну всіх радіопередавальних пристроїв в армії доведеться витратити щонайменше п'ять мільярдів євро.

У Німеччині з 1 квітня почав роботу командний центр німецьких кібервійськ зі штаб-квартирою в Бонні, в який наберуть 13,5 тисячі військових і цивільних осіб - експертів з IT-сфери, розвідки та кібербезпеки. За словами міністра оборони ФРН, завдяки появі подібного центру Німеччина випереджає в цій сфері інші європейські країни, хоча до рівня США та Ізраїлю ще далеко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-