Торік до смертної кари у світі засудили понад три тисячі осіб – Amnesty

Торік до смертної кари у світі засудили понад три тисячі осіб – Amnesty

Укрінформ
Найбільша кількість страт у світі у 2016 році була виконана в Китаї. Водночас Сполучені Штати Америки вперше за останнє десятиліття вибули з першої п'ятірки країн у світі за цим показником.

Про це у вівторок, 11 квітня, повідомила міжнародна правозахисна організація Amnesty International, інформує Deutsche Welle.

"Згідно з даними правозахисників, торік більше 90 відсотків смертних вироків припадало на п'ять держав - Китай, Іран, Саудівську Аравію, Ірак та Пакистан. Загалом протягом минулого року більше трьох тисяч осіб було засуджено до смертної кари у 55 країнах, що на 56 відсотків більше, ніж у 2015 році", - йдеться у повідомленні. Як зазначається, кількість людей, які перебувають в очікуванні страти, становить 19 тисяч.

Правозахисники не наводять точних даних щодо кількості страчених людей у Китаї, оскільки ці дані в КНР є засекреченими, проте зазначають, що йдеться про "тисячі" людей. За цим показником Китай перебуває далеко попереду всіх інших країн, разом узятих, додають в AI. "Китай хоче затвердити себе на позиції світового лідера. Що стосується смертної кари, то він є лідером у найгірший спосіб. Ніхто не страчує у такій кількості. Ніхто не страчує у такій секретності. Ніхто не страчує так швидко", - заявив директор підрозділу AI у Східній Азії Ніколас Беквелін.

Другу сходинку за кількістю страт посідає Іран (567), далі у списку - Саудівська Аравія (154), Ірак (88) і Пакистан (87). Натомість у США протягом 2016 року були страчені 20 осіб - це найнижчий показник у країні з 1991 року. Загалом правозахисники наводять цифру в 1 032 задокументовані страти, які були виконані торік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-