Напад на бійців Росгвардії у Чечні: «Новая газета» оприлюднила дивні подробиці

Напад на бійців Росгвардії у Чечні: «Новая газета» оприлюднила дивні подробиці

3820
Ukrinform
Шість бойовиків, які нібито напали на військових Росгвардії у Чечні, були затримані живими, а потім вбиті пострілом у голову.

Про це пише «Новая газета»

«За офіційною версією, підтвердженою прес-службою Нацгвардії, в ніч з 23 на 24 березня шість жителів станиці Наурська (особи встановлено) атакували в/ч 3761. У ході «стрілянини» нападників було ліквідовано, шестеро військовослужбовців Нацгвардії вбито, троє отримали поранення. Проте офіційна версія про напад на підрозділ Нацгвардії, дислокований у станиці Наурська, викликає великі сумніви», - пише видання.

У розпорядженні «Новой газеты» опинилися незаретушовані фотографії чеченців, які нібито загинули в ході «боєзіткнення». Ці фотографії зроблені на місці події одним з членів слідчо-оперативної групи. Газета показала їх судмедекспертам, криміналістам і балістам. Експерти дійшли висновку, що бойовики були розстріляні впритул - пострілом у голову.

Один з колишніх співробітників правоохоронних органів назвав це «типовим «китайським розстрілом»: так під час чеченських кампаній називали страту військовополонених за аналогією з публічними розстрілами в Китаї.

Видання також звернуло увагу на фотографію з убитим чеченцем, до тіла якого прив'язаний муляж саморобного вибухового пристрою (СВУ). На лівій кисті у нього видно синець як від наручників. Як зазначається в публікації, СВУ прив'язаний до тіла загиблого поверх плям від землі і крові на кофті.

«Новая газета» зазначає, що деякі постраждалі співробітники Росгвардії отримали вогнепальні поранення. «Проте, за даними співробітника прокуратури, який безпосередньо брав участь в огляді місця події, чеченці, які «напали» на в/ч 3761, були озброєні всього лише палицями і ножами», - зазначається в публікації. Тобто вогнепальної зброї у нападників не було. За офіційною версією, їм не вдалося проникнути на територію військової частини і заволодіти зброєю військовослужбовців, зазначає газета.

«Таким чином, незрозуміло, за яких обставин військовослужбовці Нацгвардії отримали вогнепальні поранення і хто в них стріляв насправді», - констатує «Новая газета». 

За інформацією, отриманою виданням від жителів станиці Наурська, між місцевими чеченцями і військовослужбовцями в/ч 3761 можливо мав місце конфлікт на національному грунті. «Це могло стати причиною зіткнення, в ході якого чеченці могли були затримані. Проте ця версія все одно не пояснює обставин поранення і смерті дев'яти гвардійців», - йдеться в публікації. 

Як повідомлялося, в станиці Наурська Чеченської Республіки 24 березня вісім бойовиків напали на військових Росгвардії. Шестеро з них були вбиті, двом вдалося втекти. В результаті нападу загинули шість російських військовослужбовців. СК порушив кримінальну справу за кількома статтями. Пізніше терористична організація «Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за напад.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-