Штайнмайєр склав присягу президента Німеччини

Штайнмайєр склав присягу президента Німеччини

1317
Ukrinform
Франк-Вальтер Штайнмайєр склав присягу федерального президента, пообіцявши боротися за демократію і проти популізму.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

"Ми повинні про демократію не лише говорити, ми повинні за неї боротися...Демократія вимагає мужності", - заявив новий глава держави у своїй першій промові на посаді президента.

"Мужність - живильний элексир демократії", - сказав президент. При цьому він наголосив на необхідності "культури демократичної боротьби". 

Говорячи про популізм, Штайнмайєр заявив, що не бачить «панікерства в Німеччині», але закликав серйозно поставитися до загрози. Ліберальна демократія, за його визначенням, опинилася під обстрілом з різних сторін - терористів і автократів. До цього додається "ерозія байдужості". За його словами, популісти розпалюють суспільство нереалістичними картинками, які з готовністю сприймаються, оскільки ми живемо під час переходів, коли майбутнє невизначено і є страх перед багатьма речами. "Але прості відповіді, як правило, не є відповідями", - наголосив Штайнмайєр. 

Серед загроз він назвав також "нове захоплення авторитаризмом", яке можна спостерігати в Європі і за її межами.

А розпочав свій виступ Штайнмайєр з Туреччини. За його словами, багато зараз стоїть на кону в самій Туреччині і в ставленні Туреччини до Німеччини. Він звернувся безпосередньо до президента Ердогана: "Не погрожуйте тому, що було побудовано такою важкою працею і спільними зусиллями. Поважайте свободу і право, звільніть Деніза Юсела!" (Юсел - заарештований у Туреччині журналіст німецької газети).

"Та допоможе мені Бог!" - такими словами завершив присягу федеральний президент.

Німеччина для багатьох країн є прикладом успішного розвитку, демократії та надійного партнера, і ФРН мовчки не дивитиметься на спроби дестабілізації ситуації у своїй країні та в її оточенні, заявив у своїй прощальній промові колишній президент ФРН Йоахім Гаук.

"Ми хочемо підтримувати діалог з близькими та далекими сусідами, але не дивитимемося мовчки, коли здійснюються провокації", - заявив Гаук.

Він нагадав, що новий президент вступає на посаду в час, коли "кордони більше не поважаються, міжнародні правила більше не дотримуються", коли у багатьох країнах сталися "дивовижні зміни". 

Гаук зазначив, що багато країн хочуть наслідувати приклад, стандарти Німеччини. Багато хто цінує цю країну як "партнера та якір стабільності".Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-